Samobójstwo i próba samobójcza – interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia życia

59.00 

(1 opinia klienta)
Kategoria:

Opis

Kurs w sprzedaży w formie dostępu do nagrań. Linki aktywne 30 dni od zakupu.
certyfikat elektroniczny.

Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896

 

Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line

 

Program zajęć:

  1. Formy zachowań samobójczych
  2. Przyczyny samobójstw u dzieci i młodzieży
  3. Czynniki ryzyka samobójstw u dzieci i młodzieży.
  4. Zachowania autoagresywne czym są i jak je rozpoznać.
  5. Co powinno niepokoić w zachowaniu dziecka?
  6. Jak rozpoznać próbą samobójczą?.
  7. Postępowanie po wystąpieniu próby samobójczej lub samobójstwa.
  8. Zapobieganie samobójstwom u dzieci i młodzieży.

Zachowania suicydalne występują szczególnie często w okresie adolescencji. Silna presja biologiczna i społeczna przy niestabilnej osobowości generuje silny stres który częściej niż w innych okresach rozwiązywany jest przez impulsywne zachowania często przeciwko sobie. Zachowania autodestrukcyjne są jednym z objawów depresji wieku dorastania ,wg różnych badań od 27 do 54 % dzieci i młodzieży choruje na depresje.Chłopcy chorują częściej niż dziewczęta a 80 % pacjentów z depresją ujawnia myśli samobójcze. W 2017 roku 459 osób a do 2021 roku życia zginęło śmiercią samobójczą 1389 osób do 20 roku życia.

Prowadząca warsztaty

Marta Kossak

mgr Małgorzata Kosak

psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła Całościowe Podyplomowe szkolenie w podejściu systemowo – psychodynamicznym przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego organizowane przez Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ w Krakowie. Pracuje jako diagnosta psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, a także systemową terapię rodzin. Od wielu lat prowadzi dziecięce grupy terapeutyczne zarówno dla młodszych dzieci jak i starszych realizując programy terapeutyczne pt. „Miasteczko”, „Kraina”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego , pracuje pod stałą superwizją zarówno indywidualną jak i grupową. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe poprzez udział wielu szkoleniach i konferencjach dotyczących psychoterapii.

Opiekun merytoryczny

Semko_Lipiec

mgr Semko Lipiec

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.

1 opinia dla Samobójstwo i próba samobójcza – interwencja kryzysowa w sytuacji zagrożenia życia

  1. Patrycja

    mgr Małgorzata Kosak jest świetnym wykładowcą! Spokojnie przedstawia swoją wiedzę i potrafi świetnie przekazać ją innym. Spotkanie bardzo wartościowe

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz