Zastosowanie metody genogramu w diagnozie i praktyce psychoterapeutycznej

69.00 

Kategorie: ,

Opis

Zastosowanie metody genogramu w diagnozie i

praktyce psychoterapeutycznej

 

Zaliczenie praktyk = 25h

Dostęp do nagrań przez 30 dni

Data kursu 19.01.2023 godz 16.00 – 18.15

 

Kontynuacja szkolenia z zakresu zastosowania metody genogramu w diagnozie i praktyce psychoterapeutycznej . Genogram stosuje się w analizie relacji i przekazów rodzinnych. Pozwala zrozumieć znaczenie trans-generacyjnych przekazów, szczególnie nieświadomych postaw wpływających na funkcjonowanie w rodzinie

 

Czym jest genogram?

Genogram to inaczej mapa relacji i powiązań w rodzinie. Ma ogromną wartość terapeutyczną i uwalniającą. Składa się z szeregu znaków, które obrazują, kto jest z kim powiązany, kto z kim mieszka, ile ma lat, pokazuje ważne daty w życiu rodziny, śmierci, straty i inne ważne wydarzenia. To terapeutyczna wersja drzewa rodzinnego, rozbudowana o zaznaczenie relacji, łączących wszystkich członków.

Jak stworzyć?

Na spotkaniu terapeuta dokładnie wyjaśni Ci, co oznaczają poszczególne znaki, jak tworzyć genogram, jak zaznaczać relacje oraz interpretować poszczególne jego elementy. Wspólnie przyjrzycie się tradycjom, związkom i innym zależnościom w rodzinie, odkryjecie powtarzające się wzorce i być może odnajdziecie źródło twoich kłopotów.

 

Prowadząca warsztat:
mgr Małgorzata Kosak
psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła Całościowe Podyplomowe szkolenie w podejściu systemowo – psychodynamicznym przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego organizowane przez Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ w Krakowie. Pracuje jako diagnosta i psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, a także systemową terapię rodzin. Od wielu lat prowadzi dziecięce grupy terapeutyczne zarówno dla młodszych dzieci jak i starszych. Współpracuje z Pracownią Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, prowadziła badania normalizacyjne i walidacyjne narzędzi diagnostycznych takich jak: Skala Inteligencji i Rozwoju IDS – 2, Skala Inteligencji Wechslera dla dzieci – wersja V. Obecnie współpracuje z Pracownią nad dostosowaniem do polskich warunków testu komputerowego EXAT, który będzie służył diagnozy ADHD u dzieci.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zastosowanie metody genogramu w diagnozie i praktyce psychoterapeutycznej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz