Promocja!

Trening umiejętności społecznych – szkoła dla rodziców i wychowawców

Original price was: 499.00 zł.Current price is: 399.00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 399.00 .

Cena promocyjna 399 zł obowiązuje do 20.10.2022r.

Kategorie: ,

Opis

Uwaga nastąpiła zmiana I,IX,X terminu

 

Daty spotkań: 13.01, 28.01, 11.02, 25.02, 11.03, 25.03, 15.04, 13.05, 26.05, 10.06

Czas trwania: 16.00-18.15

Realizacja praktyk: 200h

Formuła: online z 30 dniowym dostępem do nagrań

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie umiejętności teoretycznych i praktycznych poprzez udział w warsztatach.

 

Trening umiejętności społecznych (TUS) jest formą terapii kierowaną do grupy rówieśniczej dzieci bądź osób dorosłych. Taki rodzaj wsparcia przeznaczony jest dla osób odczuwających problemy na takich płaszczyznach jak np. trudności w kontrolowaniu emocji i zachowań, problemach z koncentracją, pamięcią oraz nauką, trudnościach w budowaniu relacji społecznych czy też w zaburzeniach psychosomatycznych i nerwicowych.

Rolą prowadzącego TUS jest stworzenie sytuacji społecznych, które dzięki ćwiczeniom umożliwią przełamanie błędnych schematów oraz sposobów reagowania.

Można zatem w szerokim pojęciu uznać, że TUS to nauka prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie a jego założone cele to między innymi:

  • Świadome stawianie granic, poznanie znaczenia asertywności
  • Rozpoznawanie emocji własnych oraz innych w poszczególnych sytuacjach
  • Nauka reagowania na czyjąś agresję oraz kontrola własnej
  • Kształtowanie umiejętności współpracy

Formuła Naszego szkolenia zawiera treści teoretyczne oraz praktyczne, które zaopatrzą uczestników w niezbędną wiedzę planowania oraz sposobu przeprowadzania treningu umiejętności społecznych.

Szkoła dla rodziców i wychowawców opiera się na koncepcji, opracowanej przez Adele Faber i Elaine Mazlish i zawartej w książce : „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.  Zgodnie z nią, celem zajęć jest pokazanie rodzicom nowych sposobów komunikowania się z dziećmi oraz innych sposobów reagowania. Dzięki tym umiejętnościom będą mogli lepiej porozumiewać się ze swoimi dziećmi oraz lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Warsztaty mogą stanowić również wsparcie dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz w obszarach wsparcia rodziców i rodzin.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest bardzo dobrą ofertą dla każdego rodzica i wychowawcy, który chce rozwinąć swoje kompetencje rodzicielskie lub wychowawcze. To propozycja dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć i mądrzej kochać swoje dzieci. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców oraz Psychologów jak również studentów  to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać.

Program spotkań:

  1. Podstawowe założenia Treningu Umiejętności Społecznych wg A. Goldsteina.
  2. Strategie stosowane w Treningu Umiejętności Społecznych.
  3. Charakterystyka funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
  4. Omówienie modelowej struktury TUS.
  5. Praca nad zachowaniami trudnymi, które mogą pojawić się w trakcie sesji – strategie proaktywne.
  6. Tworzenie systemów motywacyjnych.
  7. Współpraca z rodzicami/opiekunami uczestnika TUS.
  8. Programowanie rocznego planu pracy z grupą.

 

 

 

Każdy uczestnik otrzymuje:

  • Materiały szkoleniowe;
  • Certyfikat o ukończeniu szkolenia

Kto może prowadzić TUS?

Nie ma przepisów nakładających obowiązek zdobycia określonych kompetencji, aby móc pracować z grupą tusową. Z pewnością należy mieć określone kompetencje, ale nie jest to uregulowane w ustawie, czy innym dokumencie. Nie ma obowiązku uczestniczenia w szkoleniu na trenera umiejętności społecznych. Nie trzeba być psychologiem. Zwykle TUS prowadzi psycholog, pedagog lub terapeuta pedagogiczny. Często pracodawcy oddelegowują do tych zajęć jednego prowadzącego, jednak ja uważam, że dwie osoby są niezbędne, jeśli chcemy prowadzić TUS z nastawieniem na maksimum pomocy każdemu dziecku w grupie. Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych, to zajęcia podnoszące kompetencje emocjonalno-społeczne, dlatego muszą być przeprowadzone dobrze, stąd moje przekonanie.

Prowadzące warsztat:

1 opinia dla Trening umiejętności społecznych – szkoła dla rodziców i wychowawców

  1. psycho_tec

    UWAGA ZMIANA TERMINU I WARSZTATU 13.01.2023

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz