Description
Zaburzenia psychosomatyczne – diagnoza i leczenie w
paradygmacie CBT
Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896
Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line
Daty spotkań : 6.10, 13.10, 27.10
godz.16.00
Praktyki studenckie ukierunkowane są przede wszystkim na zorientowanie się w specyfice pracy psychologa.
Zyskasz szereg praktycznych wskazówek od osób na co dzień pracujących w szpitalach, poradniach czy gabinetach prywatnych. Pozwoli zorientować Ci się jak naprawdę wygląda codzienność zawodu psychologa. Będziesz miał możliwość zadawania pytań dotyczących warunków pracy, zarobków, wad i zalet pracy psychologa. Wiedzę którą zdobędziesz będziesz mógł wykorzystać w pracy z pacjentem od początku Twojej kariery zawodowej . Jest to szczególnie cenne na samym początku, gdzie większości brakuje doświadczenia i pewności siebie.
W ramach modułu otrzymujesz min 10 artykułów specjalistycznych z zakresu który wybrałeś. Na koniec praktyk napiszesz esej nt analizy wybranego przez Ciebie artykułu/
Twoje pytania i uwagi będziesz umieszczać na czacie , drogą mail oraz w ramach nagrań Q&A i Live’a z psychologiem i psychoterapeutą.
Na koniec test podsumowujący uzyskaną wiedzę i umiejętności.
Forma on-line platforma zoom
Dostęp = 60 dni
Certyfikat ukończenia:
Zaburzenia psychosomatyczne dotyczą rozpoznanych schorzeń somatycznych których przyczyna ( etiologia) jest związana silnie z czynnikami psychologicznym. Trudność stanowi zarówno postawienie trafnej diagnozy jak i leczenie schorzeń psychosomatycznych. Istotne jest bowiem uwzględnienie zarówno czynników medycznych jak i ewidentnego wpływu psychiki. Najczęściej pomijany jest jeden z tych elementów.
Nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skory to tylko niektóre z najczęściej spotykanych chorób psychosomatycznych.
Szkolenie dostarczy ci podstawowej wiedzy nt zaburzeń psychosomatycznych. Dowiesz się jak wygląda mechanizm powstawania tych zaburzeń, jak diagnozować ale tez jak wyglądają podstawowe strategie i techniki psychoterapii . Psychoterapia CBT dysponuje solidnie skonstruowanym programem leczenia chorób psychosomatycznych .
Prowadząca Mgr Iwona Wołkowicz doświadczona psychoterapeutka CBT od wielu lat prowadzi psychoterapię a także szkoli specjalistów właśnie z zakresu psychoterapii poznawczo behawioralnej osób z zaburzeniami psychosomatycznymi . Zapraszamy.
Główne zagadnienia szkolenia:
-
Czym są zaburzenia psychosomatyczne, jak je prawidłowo diagnozować i różnicować z innymi zaburzeniami?
-
Jak powstają zaburzenia psychosomatyczne oraz co je podtrzymuje ? – teorie CBT
-
Jak zaplanować i poprowadzić skuteczną terapię pacjenta – Wyzwania i trudności.
-
Omówienie i przećwiczenie najważniejszych technik poznawczo-behawioralnych wykorzystywanych w procesie leczenia.
-
Jak budować dobrą relację terapeutyczną w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych. Najczęstsze pułapki i wyzwania.
Metody pracy: mini-wykład, scenki dydaktyczne, praktyczna praca z case study,
mgr Iwona Wołkowicz
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta CBT, certyfikowany coach ICC,
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat nr 1184), certyfikowany coach ICC, Rzeszów. Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz terapię par.
Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna oraz Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie na Uniwersytecie SWPS
w Warszawie. Zrealizowałam całościowe czteroletnie szkolenie w akredytowanym ośrodku psychoterapii. Posiadam certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1184. Terapię prowadzę w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz terapii schematów. Przygotowuję rozprawę doktorską w zakresie regulacji emocji i prewencji zaburzeń psychicznych wśród osób młodych. Pracuję jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz w Collegium Humanum w Rzeszowie.
Metody pracy i doświadczenie zawodowe
Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży. Doświadczenie w obszarze pomocy psychologicznej zdobywałam w II Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie współpracuję z poradniami zdrowia psychicznego oraz prowadzę własną praktykę. Szczególny obszar moich zainteresowań to zaburzenia lękowe i depresyjne, trudności w prawidłowej regulacji emocji.
W pracy coachingowej bazuję na międzynarodowych standardach i kodeksie etycznym ICC (International Coaching Community).
Specjalizuję się w coachingu kariery oraz coachingu menedżerskim. Od 2011 roku realizuję autorskie warsztaty rozwijające kompetencje osobiste i zawodowe. Posiadam 7 lat doświadczenia zawodowego w międzynarodowych firmach konsultingowych jako starszy konsultant oraz menadżer. Zajmowałam się między innymi doradztwem dla kadry zarządzającej w zakresie rozwoju potencjału pracowników, optymalizacji stresu oraz prewencji wypalenia zawodowego.
Moja pasja to szeroko pojęte wsparcie i rozwój potencjału człowieka. Każdego z kim pracuję traktuję indywidualnie, bazując na mocnych stronach i zasobach, które ułatwiają pokonywanie trudności i wprowadzanie zmian. Swoją wiedzę aktualizuję uczestnicząc w akredytowanych szkoleniach. Moja praca podlega regularnej superwizji.
Publikacje:
Braniecka, A., Hanć, M., Wołkowicz, I., Chrzczonowicz‐Stępień, A., Mikołajonek, A., & Lipiec, (2019). Is it worth turning a trigger into a joke? Humor as an emotion regulation strategy in remitted depression. Brain Behav, e01213.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/brb3.1213
Braniecka, A., Wołkowicz, I., Orylska, A. et al. Differential effects of stress-related and stress-unrelated humor in remitted depression. Sci Rep 12, 7946 (2022). https://doi.org/10.1038/s41598-022-11515-y
Reviews
There are no reviews yet.