Schizofrenia-kompleksowa pomoc psychologiczna dla pacjentów psychotycznych

24.99 

(1 opinia klienta)

04.10.2022 r.
godz 19.00 – 20.30

Kategoria:

Opis

Opis kursu

Kurs w sprzedaży w formie dostępu do nagrań. Linki aktywne 30 dni od zakupu.
certyfikat elektroniczny

Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896

 

Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line

Schizofrenia-kompleksowa pomoc psychologiczna dla pacjentów psychotycznych

  1. Definicja, przyczyny
  2. Objawy
  3. Wczesne sygnały ostrzegawcze
  4. Fakty i fikcje dotyczące choroby
  5. Jak postępuje choroba?
  6. Leczenie, miejsce psychologa w leczeniu zaburzeń psychotycznych

Psychozy w tym schizofrenia to choroby psychiczne nadal otoczone stereotypami, etykietami uproszczeniami. W konsekwencji nadal jest to choroba społecznie słabo rozumiana, budząca często lęk czy sporo nieporozumień.

W przeciągu ostatnich 30 lat dokonały się przełomowe zmiany w rozumieniu tej choroby a co za tym idzie otworzyły się inne nowe możliwości leczenia pomocy pacjentom. Leczenie jest zintegrowane w którym pacjent otoczony jest opieką specjalistów zarówno w trakcie hospitalizacji ale tez później w trakcie pobytu w oddziałach dziennych , czy poradniach zdrowia psychicznego. Powstają hostele w których chorujący na schizofrenii wspólnie żyją, pracując równocześnie zawodowo. Temat aktywizacji zawodowej w odróżnieniu od wcześniejszej tendencji do izolowania społecznego to ważny element leczenia i rehabilitacji pacjentów psychotycznych.

Kurs oferuje podstawową wiedzę na temat samej choroby, z uwzględnieniem najnowszych koncepcji zarówno diagnostycznych jaki terapeutycznych. Szczególny akcent położony zostanie na rolę oddziaływań psychologicznych i psychospołecznych w leczeniu i pomocy pacjentom chorujących na schizofrenię.

Prowadząca warsztaty

Dominika_Maj

mgr Dominika Maj

psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w ujęciu psychodynamiczno-systemowym z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Konsultuję rozwój psychoruchowy i emocjonalny dzieci już od okresu niemowlęctwa – udzielam porad i wskazówek wychowawczych oraz wspomagających prawidłowy rozwój.

Opiekun merytoryczny

Semko_Lipiec

mgr Semko Lipiec

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.

1 opinia dla Schizofrenia-kompleksowa pomoc psychologiczna dla pacjentów psychotycznych

  1. Patrycja (zweryfikowany)

    Świetny wykład, polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz

Może spodoba się również…