Opis
Daty spotkań: Dostęp zdalny 60 dni
Czas trwania: spotkania 1h/45min
Realizacja praktyk: 100h
Formuła: online z 60 dniowym dostępem do nagrań
Koszt: 149zł
Psychologia to kierunek, który od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce wybieranych kierunków studiów. Ciekawy program, mocny status społeczny zawodu psychologa, szerokie perspektywy rozwoju również osobistego, niezłe zarobki to tylko wybrane argumenty studentów tłumaczących swój wybór studiów i zawodu. Koniec studiów oznacza podjęcie decyzji co do dalszej kariery. Psychologia kliniczna, psychoterapia, psychologia sądowa, psychologia biznesu, reklamy, sportu to obszary w których psycholog może poszukiwać pracy. A może kariera naukowa? Pytań i wątpliwości jest wiele. W proponowanych spotkaniach spróbujemy przedstawić realne warunki pracy, wymagania, profity, ścieżki rozwoju w ramach psychologii klinicznej i psychoterapii.
Dr hab. Lech Żukowski psycholog, psychoterapeuta, wykładowca uniwersytecki, psycholog sądowy z dodatkowymi uprawnieniami w zakresie specjalistycznych badań kierowców czy osób ubiegających się o zezwolenie na dysponowanie bronią w krótkich wieczornych spotkaniach podzieli się własnym doświadczeniem pracy w w/w obszarach. Chętnie odpowie na pytania dotyczące warunków pracy, możliwości zatrudnienia, wynagrodzenia i możliwości rozwoju.
Plan warsztatów:
Spotkanie wprowadzające z psychologiem, psychoterapeutą, opiekunem merytorycznym p. Semko Lipiec – 04.01.2023, 19.00
Część I: Psycholog w instytucjach publicznych
Psycholog w OZSS – 09.01.2023, 19.30
Psycholog w DPS – 10.01.2023, 19.30
Psycholog na uczelni wyższej – 17.01.2023, 19.30
Psycholog w poradni zdrowia psychicznego – usługi na NFZ – 20.01.2023
Część II: Psycholog w prywatnym gabinecie psychologicznym
Psychoterapia – 23.01.2023, 19.30
Orzecznictwo (broń i kierowcy) – 24.01.2023, 19.30
Szkolenia i poradnictwo – 30.01.2023, 19.30
Opiekun merytoryczny
Semko Lipiec
Psycholog, psychoterapeuta
Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL Lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.
Prowadzący warsztat:
Dr hab. Lech Żukowski
Psycholog, psychoterapeuta, doktor nauk prawnych. W pracy psychoterapeutycznej wykorzystuje podeście integracyjne. Ukończył m. in. Uniwersytet SWPS w Warszawie na wydziale psychologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego- studia podyplomowe z zakresu psychoterapii.
Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej młodzieży i dorosłych ze spektrum: – zaburzeń nerwicowych, związanych ze stresem i pod postacią somatyczną (m .in. zaburzenia lękowe, PTSD, zaburzenia adaptacyjne), zespołów behawioralnych (m. in. zaburzenia odżywania), zaburzenia osobowości (zaburzenia preferencji seksualnych i identyfikacji płciowej), terapia wspierająca osób z zaburzeniami nastroju (depresja, CHAD). Pracuję też w języku angielskim.
Doświadczenie zawodowe
- Praca w Publicznej Poradni Zdrowia Psychicznego
- praca w charakterze specjalisty sądowego z zakresu psychologii
- praca w Domach Pomocy Społecznej dla osób zaburzonych psychicznie
- praca w Dziennym Domu Opieki
- praca szkoleniowa (szkolenia z zakresu stresu, komunikacji, pracy z osobami zaburzonymi psychicznie, regulacji prawnych zawodu psychologa i ochrony zdrowia psychicznego)
- praca naukowa i dydaktyczna na uczelni wyższej z zakresu psychologii i prawa
Dodatkowe kwalifikacje:
- psycholog uprawniony do badań osób ubiegających się o zezwolenie na dysponowanie bronią (wpis na listę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nr wpisu 7/2019)
- psycholog uprawniony do badań kierowców (wpis na listę Marszałka Województwa Podkarpackiego nr wpisu 5/2014)
Małgorzata Kłodnicka-Caputa (zweryfikowany) –
Bardzo wartościowy wykład prowadzony przez praktyka. Rewelacja!