Podstawy psychiatrii, schizofrenia

59.00 

(7 opinii klienta)

Uwaga !!!! zmiana terminu warsztatu 17.09 godz. 9.00

Kategoria:

Opis

Kurs w sprzedaży w formie dostępu do nagrań. Linki aktywne 30 dni od zakupu.
certyfikat elektroniczny.

 

Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896

 

Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line

Program warsztatu

 • klasyfikacja, postaci schizofrenii,
 • osiowe objawy , objawy pozytywne, objawy negatywne.
 • zaburzenia myślenia.
 • klasyfikacja urojeń
 • zaburzenia postrzegania omamy ,halucynacje.
 • leczenie,
 • perspektywa pacjenta
 • funkcjonowanie w systemie opieki zdrowotnej, społeczno zawodowej, rodzinnej.

Warto zacząć od samych podstaw, by dogłębnie zrozumieć problem. Co to jest schizofrenia? To przewlekła choroba psychiczna, którą należy leczyć – a im wcześniej choroba zostanie poprawnie zdiagnozowana i im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym lepiej.
Samo słowo „schizofrenia” ma grecki źródłosłów – pochodzi bowiem od słów „schizein”, które oznacza „rozszczepić” oraz „phren”, czyli „umysł”. Myli się jednak każdy, kto uważa, że schizofrenia to rozszczepienie jaźni, zwane potoczne „rozdwojeniem osobowości”. Nie taka jest idea tej choroby Chodzi bardziej o rozszczepienie pomiędzy tym, co się robi, myśli i czuje.
W ten sposób dochodzi do rozpadu osobowości i problemów z codziennym funkcjonowaniem. Osoba chora nie jest w stanie realistycznie ocenić ani siebie, ani najbliższego otoczenia, ani rzeczywistości, która ją otacza. Z tego powodu schizofrenik coraz bardziej ucieka od realnego świata i zaczyna żyć w swoim własnym, z dala od ludzi i wszystkiego, co go otacza.
Najczęściej na chorobę narażeni są ludzie młodzi – ponad połowa osób zapada na nią przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Mężczyźni i kobiety mają równe szanse na zachorowanie – płeć nie odgrywa tutaj żadnej roli. Za to ryzyko zachorowania na schizofrenię wynosi około jeden procent.

Prowadzący warsztaty

lek. med. Łukasz Filipowski psychiatra

Pomaga pacjentom w leczeniu zaburzeń psychicznych. Jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Ukończył szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychiatrii w Specjalistycznym Szpitalu Psychiatrycznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie i w Specjalistycznym Psychiatrycznym Szpitalu Psychiatrycznym w Jarosławiu. Odbywał wymagane staże w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Przez ostatnie lata systematycznie wzbogaca wiedzę i umiejętności praktyczne, uczestnicząc w kursach i szkoleniach specjalistycznych. Lek. med. Łukasz Filipowski zna oraz stosuje aktualne standardy diagnostyki i leczenia chorób psychicznych. Mimo to wciąż poszerza kwalifikacje zawodowe jako psychiatra, stale doskonaląc swoją wiedzę dotyczącą leczenia chorób psychicznych i umiejętności terapeutyczne.
Lek. med. Łukasz Filipowski ma również doświadczenie w pracy na oddziale psychiatrycznym ogólnym, szeroką praktykę psychiatryczną w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w ramach Środowiskowej Opieki Psychiatrycznej, dyżuruje na oddziale psychiatrii dorosłych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie. Prowadzi Poradnię i Całodobowy Oddział Leczenia Uzależnień w Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Lek. med. Łukasz Filipowski pełni funkcję biegłego sądowego z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Nabywanie praktyki w rozmaitych ośrodkach pozwala mu na poszerzenie wiedzy i zdobycie doświadczenie, które skutkują stałym udoskonalaniem konsultacji psychiatrycznych prowadzonych w gabinecie psychiatrycznym w Rzeszowie.

Opiekun merytoryczny

Semko_Lipiec

mgr Semko Lipiec

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.

7 opinii dla Podstawy psychiatrii, schizofrenia

 1. Aldona

  Świetny, bogaty w cenne informacje przekaz

 2. Peggy Brown

  Bardzo ciekawy i dobrze przygotowany kurs. Prowadzący szczegółowo i przede wszystkim praktycznie wytłumaczył podstawy schizofrenii. Serdecznie polecam!!!

 3. Anna Kuziemska (zweryfikowany)

  Bardzo dobry wykład

 4. Ewelina Małek-Kozłowska

  Już dawno nie uczestniczyłam w tak dobrym wykładzie/warsztacie. Pan Doktor podał złożony temat w sposób łatwo przyswajalny, omawiając kluczowe zagadnienia, ale przede wszystkim z punktu widzenia praktyka. Polecam każdemu, kto choć odrobinę „zastanawia” się nad tematem.
  Słuchało się tego tak dobrze, że mam niedosyt i liczę na ciąg dalszy, a za dziś dziękuję 🙂

 5. Renata Tolgay

  Świetny wykład, praktyczna wiedza w pigułce, chętnie posłucham innych wykładów z udziałem Pana Doktora 🙂

 6. Patrycja

  To jedno z najlepszych spotkań, na których miałam okazję uczestniczyć. Prowadzący przekazał ogrom swojej wiedzy w krótkim czasie, spotkanie było bardzo wartościowe, polecam!

 7. Gosia

  Świetny wykład, gdzie prowadzący w ciekawy sposób nie tylko przekazał swoją wiedzę w pigułce, bo dodatkowo pytania jakie zadawał zachęcały do czynnego braniu udziału w warsztacie. Polecam serdecznie.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz