Opis
Data: 29.12.2022
Godzina: 16.00-19.00
Formuła: online z miesięcznym dostępem do nagrania
Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896
Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line
Genogram – graficzny schemat przekazów transgeneracyjnych w rodzinie. Ilustruje związki i relacje między krewnymi oraz ważne daty z życia członków rodziny. Jest nie tylko sposobem zbierania i porządkowania informacji o rodzinie ale często użyteczną metodą prowadzenia terapii. Wspólne opracowanie genogramu z rodziną ułatwia włączenie się terapeuty do rodziny oraz włączenie rodziny do procesu terapii, przyspiesza poznawanie rodziny poprzez różne punkty widzenia jej członków, daje szybko całościowy obraz relacji rodzinnych oraz pomaga dokonać klasyfikacji różnych wzorców rodzinnych, które tym samym łatwiej mogą ulec zmianie i stać się bardziej funkcjonalne.
Prowadząca warsztat:
mgr Małgorzata Kosak
psycholog, psychoterapeuta
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła Całościowe Podyplomowe szkolenie w podejściu systemowo – psychodynamicznym przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego organizowane przez Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ w Krakowie. Pracuje jako diagnosta i psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, a także systemową terapię rodzin. Od wielu lat prowadzi dziecięce grupy terapeutyczne zarówno dla młodszych dzieci jak i starszych. Współpracuje z Pracownią Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, prowadziła badania normalizacyjne i walidacyjne narzędzi diagnostycznych takich jak: Skala Inteligencji i Rozwoju IDS – 2, Skala Inteligencji Wechslera dla dzieci – wersja V. Obecnie współpracuje z Pracownią nad dostosowaniem do polskich warunków testu komputerowego EXAT, który będzie służył diagnozy ADHD u dzieci.
Magdalena Rzymowska (zweryfikowany) –
Serdecznie dziękuje za wartościowy i profesjonalny wykład „podstawy geneogramu”. Wiedza przekazana w sposób jasny i klarowny z pełnym profesjonalizmem i wysokimi kwalifikacjami.
Małgorzata Kłodnicka-Caputa (zweryfikowany) –
Bardzo wartościowy wykład. Wiele wniósł do mojej edukacji jako przyszłego psychologa. Poleca!
Rafal Mirek (zweryfikowany) –
świetny wykład bardzo treściwy i przydatny w pracy psychologa. dziękuję.