Podstawowe zagadnienia seksuologii – pedofilia

59.00 

(2 opinie klienta)
Kategoria:

Opis

Kurs w sprzedaży w formie dostępu do nagrań. Linki aktywne 30 dni od zakupu.
certyfikat elektroniczny.

Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896

 

Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line

Program warsztatów:

 1. Rodzaje definicji pedofilii
 2. Definicje i formy wykorzystywania seksualnego
 3. Mechanizm powstawania pedofilii
 4. Negatywne doświadczenia seksualne w rozwoju przemocy seksualnej
 5. Wpływ wykorzystania seksualnego w dzieciństwie na wykorzystywanie dziecka w dorosłości
 6. Różnice indywidualne w reakcji na wykorzystywanie seksualnego
 7. Rozpoznanie wykorzystywania seksualnego
 8. Sposób postępowania w przypadku podejrzenia wykorzystywania seksualnego
 9. Pomoc dziecku i rodzinie
 10. Dylematy w pracy z dziećmi wykorzystanymi seksualnie

PROF. DR HAB. MED. ZBIGNIEW LEW-STAROWICZ

„pedofila nie podnieca dojrzała kobieta czy dorosły mężczyzna. Jego obiektem seksualnym jest niedojrzałe ciało – ten fakt stanowi istotę pedofilii. Jednak, by móc ją rozpoznać, taki stan musi trwać co najmniej sześć miesięcy i musi dotyczyć również świata fantazji osoby diagnozowanej. Aby uznać kogoś za pedofila, trzeba ponadto stwierdzić, że zainteresowanie ciałem dziecka dominuje lub jest wyłączne w jego potrzebach seksualnych. – Jeśli u takiej osoby skłonność ogranicza się jedynie do myślenia na ten temat, jednak nie daje mu spokoju i w tej sytuacji pacjent pragnie, by go leczyć, należy zastosować terapię. Natomiast jeśli taka osoba nie popełniła przestępstwa i nie zgłasza chęci leczenia, nie ma takiego przymusu. W tym przypadku specjaliści nazywają ten stan zachowaniem pedofilskim – / prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz./. Celem szkolenia jest pokazanie zjawiska pedofilii zarówno z perspektywy osoby dokonującej czynności pedofilnych jak i jego ofiary i podkreślając znaczenie obu tych perspektyw.”

Prowadząca warsztaty

Marta Ćmiel

dr n. med. Marta Ćmiel Giergielewicz

Edukator Seksualny, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta pracujący w ujęciu psychodynamiczno-systemowym z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Konsultuję rozwój psychoruchowy i emocjonalny dzieci już od okresu niemowlęctwa – udzielam porad i wskazówek wychowawczych oraz wspomagających prawidłowy rozwój.

Opiekun merytoryczny

Semko_Lipiec

mgr Semko Lipiec

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.

2 opinie dla Podstawowe zagadnienia seksuologii – pedofilia

 1. RENATA TOLGAY

  Super wykład. Polecam

 2. Patrycja

  Temat spotkania jest tematem tabu i bardzo się cieszę, że taki kurs zaistniał na rynku, bo mało się o tym mówi, a temat bardzo ważny. Prowadząca świetnie przygotowana do spotkania, bardzo polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz