Promocja!

Metody projekcyjne w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży

Original price was: 149.00 zł.Current price is: 69.00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 69.00 .

Kategorie: ,

Opis

Metody projekcyjne w diagnostyce i terapii dzieci i

młodzieży

 

Daty spotkań : 9.06, 15.06, 16.06

godz. 16.00-17.45. w dniu 15.06 godz. 20-21.45

Forma on-line platforma zoom

Dostęp = 60 dni

Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896

 

Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line

 

Certyfikat ukończenia:

 

 

 

 

 

 

 

 

Metody diagnostyczne w Diagnostyce i Terapii Dzieci i Młodzieży

Metody projekcyjne w psychologii to narzędzia mające zastosowanie zarówno w diagnostyce jak i w terapii. Stosowane w pracy z dziećmi i młodzieżą dostarczają wielu cennych informacji diagnostycznych.

Specyfika metod projekcyjnych  niejednokrotnie pozwala ominąć  świadome , dobrze kontrolowane kanały komunikacji ujawniając bogactwo wewnętrznych przeżyć konfliktów, źródeł lęków czy agresji.

Zastosowane w terapii służą uzyskaniu wglądu w przyczyny objawów jak  i zmniejszają poziom lęku często pozwalając na odreagowanie napięcia czy niepokoju. Zaletą metod projekcyjnych jest też komfort i bezpieczeństwo badanego, który nie musi wprost odpowiadać na często kłopotliwe pytania kwestionariuszowe.

Szkolenie przybliży główne metody projekcyjne, najczęściej stosowane w diagnostyce dzieci i młodzieży. Wyjaśniona zostanie specyfika metod projekcyjnych oraz zasady badania. Omówione zostaną walory ale tez ograniczenia testów projekcyjnych w psychologii.

Test rysunku Rodziny , Test drzewa Kocha czy Test Zdań Niedokończonych to metody stosowane od wielu lat , doczekały się szeregu badań czy opracowań naukowych podkreślających ich walory diagnostyczne.

Mogą być śmiało wykorzystywane również w terapii dzieci i młodzieży. Prowadząca mgr Małgorzata Kosak  doświadczona psycholog , psychoterapeuta na co dzień pracuje z dziećmi , młodzieżą i rodzinami.

Plan szkolenia:

Prowadząca

 

 

 

 

 

 

 

mgr Małgorzata Kosak
psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła Całościowe Podyplomowe szkolenie w podejściu systemowo – psychodynamicznym przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego organizowane przez Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ w Krakowie. Pracuje jako diagnosta i psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, a także systemową terapię rodzin. Od wielu lat prowadzi dziecięce grupy terapeutyczne zarówno dla młodszych dzieci jak i starszych. Współpracuje z Pracownią Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, prowadziła badania normalizacyjne i walidacyjne narzędzi diagnostycznych takich jak: Skala Inteligencji i Rozwoju IDS – 2, Skala Inteligencji Wechslera dla dzieci – wersja V. Obecnie współpracuje z Pracownią nad dostosowaniem do polskich warunków testu komputerowego EXAT, który będzie służył diagnozy ADHD u dzieci.

Nadzór merytoryczny

 

 

 

 

 

 

 

 

mgr Semko Lipiec

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL Lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Metody projekcyjne w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz