Dziecko i rodzic – jak wspierać relację? Rola psychologa

59.00 

(1 opinia klienta)
Kategoria:

Opis

Kurs w sprzedaży w formie dostępu do nagrań. Linki aktywne 30 dni od zakupu.
certyfikat elektroniczny.

 

Możliwośc zaliczenia praktyk studenckich- kontakt telefoniczny tel. 534 515 896

 

Ważne!! Zanim wykupisz moduł praktyk sprawdź czy twoja uczelnia honoruje praktyki on-line

Program

Jak rozmawiać z dzieckiem o jego emocjach – wskazówki do pracy z rodzicem (nazywanie emocji, sposoby ich wyrażania, budowanie komunikatów).
Błędy w komunikacji utrudniające współpracę – rozpoznawanie oraz przeformułowywanie.
Modyfikowanie narzędzi i technik zależnie od wieku dziecka – praca na przykładach (dziecko przedszkolne, szkolne i nastolatek)
Jak zachęcić dziecko do współpracy? – opracowywanie planu pracy z rodzicami i dzieckiem.
Można założyć iż 80% trudności emocjonalnych dzieci w wieku szkolnym związana jest nieprawidłową komunikacja z rodzicami w domu. Na szczęście coraz rzadziej karzemy dzieci fizycznie ale nadal chętnie zawstydzamy, porównujemy, wprawiamy w poczucie winy. Co ciekawe większość rodziców ma dobre intencje, kocha swoje dzieci i podaje ze wychowanie dziecka na dobrego szczęśliwego człowieka jest często najważniejszym celem w życiu. Skąd się biorą problemy w komunikacji i charakterystyczne zniekształcenia? Najczęściej powielamy i odtwarzamy to jak sami byliśmy traktowani przez rodziców, wychowawców. Nieświadomie to znaczy ze nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Dodatkowo łatwo ulegamy presji otoczenia, rywalizacji i leku przed ocena. Powstaje efekt błędnego kola. Uważny psycholog jest w stanie rozpoznać te zniekształcenia. I w przystępny sposób pokazać je rodzicowi, wspólnie przepracować i doprowadzić do trwalej zmiany stąd rodzice często zgaszają się do psychologa z prośba o wsparcie i poprawę kompetencji rodzicielskich

Warsztat zalicza praktykę studencką na kierunku psychologia, pedagogika.

Prowadząca warsztaty

Anna Kopeć

mgr Anna Kopeć

psycholog, psychoterapeuta, instruktor „Szkoły dla rodziców”

Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi – w ujęciu psychodynamiczno – systemowym. Prowadzi konsultacje i porady dla rodziców. W trakcie kursu: „Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin”. Pracuje pod stałą superwizją.

Opiekun merytoryczny

Semko_Lipiec

mgr Semko Lipiec

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog kliniczny, Certyfikowany psychoterapeuta PTP. Absolwent psychologii KUL lublin, 20 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi. Praca zawodowa: do 2010 roku psycholog w oddziałach psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, psycholog w ośrodku uzależnień. Od 2003 roku praktyka w prywatnym gabinecie, współzałożyciel NZOZ IDEA i Podkarpackiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego, Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii. Biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Obszary zainteresowań zawodowych to psychoterapia zaburzeń osobowości i chorób psychosomatycznych.

1 opinia dla Dziecko i rodzic – jak wspierać relację? Rola psychologa

  1. Patrycja

    Polecam! Ogrom wiedzy i doświadczenia prowadzącej, świetnie przygotowane spotkanie i materiały

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz